Yukarı Çık

Dr. Tubahan Kaya

Tubahan Kaya

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Özel Akasya Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne girdi. 1996 yılında aynı üniversitenin Diş Hastalıkları ve Tedavisi Endodonti Anabilim Dalı'nda doktora eğitimine başladı. 2002 yılında doktora tezini tamamlayarak endodonti uzmanı olmaya hak kazandı.

Kariyerine endodonti uzmanı ve estetik diş hekimi olarak devam etmektedir. Çalışma hayatına 1994 yılında Kadıköy Acıbadem Hastanesi'nde başladı. 2004-2011 yılları arasında estetik diş hekimliği mesleğinde otorite olan Prof.Dr.Ahmet Kurtaran ile çalıştı. 2005 yılından beri Acıbadem International Hospital'da, 2018 den bu yana da Justdentall Dental Care partnerı olarak mesleğine devam etmektedir.

Son yıllarda popüler hale gelen CAD-CAM (bilgisayar destekli )porselen dolgular ve estetik restorasyonlar üzerine yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Türk Endodonti Derneği, Avrupa Endodonti Derneği, FDI (Uluslararası Dişhekimleri Birliği), Türk Dişhekimleri Birliği ve EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği) aktif bir üyesi. Estetik Diş Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu'nda aktif olarak görev yaptı. Endodonti ve estetik diş hekimliği ile ilgili çeşitli süreli yayın ve gazetelerde röportajlar verdi ve makaleler yazdı. Ayrıca çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre ve toplantılara katıldı.

Çok iyi derecede ingilizce ve orta düzeyde almanca bilmektedir.

DİŞ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ ENDODONTİ UZMANI